вівторок, 31 березня 2020 р.



Школа стає справжнім осередком культури
                                                лише тоді, коли в ній панують чотири культи:
                            культ Батьківщини, культ людини,
                             культ книжки, культ рідного слова.

                                                                   В. Сухомлинський

ШАНОВНІ БІБЛІОТЕКАРІ !
                  Вітаю Вас на сайті «Бібліотечний вулик Камянського»!
     Професія бібліотекаря залишається необхідною, незважаючи на зміни в сучасному суспільстві і світі, бо завдяки нашому досвіду, професіоналізму, безкорисливій відданості справі в нашій країні виросло не одне покоління освічених людей. Нині шкільні бібліотекарі продовжують здійснювати величезну роботу зі збереження, популяризації і поширення книги й читання серед учнівської молоді.
     Даний інформаційний ресурс засновано з метою  створення єдиного інформаційного і культурного шкільного бібліопростору в нашому місті, інтенсивного освоєння нових технологій, методичного коучингу,  впровадження креативних форм і методів роботи, сучасних практик проектної діяльності, обміну досвідом. думками, інноваціями. Адже, бажання і завдання кожного творчого бібліотекаря – БУТИ:
·        Мудрим;
·        Фахівцем своєї справи;
·        Майстром;
·        Талановитим новатором.
  Тож, приєднуйтесь до нашої групи, наповнюйте сайт інформацією про організаційно-масову роботу, новинами про проведені заходи з використанням фото- та відеоматеріалів, відображайте проведені акції,свята, виставкові матеріали, залишайте свої захоплені коментарі.

Методист з бібліотечних фондів методичного
кабінету при департаменті з гуманітарних питань              Ніна Заіка 


четвер, 19 березня 2020 р.

Всеукраїнський конкурс "Шкільна бібліотека - 2020"

НАШ БІБЛІОТЕКАР – ПЕРЕМОЖЕЦЬ ОБЛАСНОГО ЕТАПУ КОНКУРСУ
12 березня 2020 року в Департаменті освіти і науки обласної державної адміністрації відбулася підсумкова нарада щодо проведення 2-го (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020». При оцінюванні конкурсних робіт враховувались наступні критерії: інноваційність, унікальність діяльності бібліотек, відповідність темі номінації, інформаційна насиченість, практична спрямованість, системність та систематичність роботи, використання сучасних бібліотечних методів, тематична завершеність, лаконічність, грамотність. Всеукраїнський конкурс «Шкільна бібліотека - 2020» відбувся в трьох номінаціях: «Модель бібліотеки НУШ» – 4 учасника, «Медіакультура в бібліотечному просторі» - 4 учасника, «Бібліотека – територія читання» - 16 учасників.
В номінації «Бібліотека – територія читання» почесне ІІІ місце посіла Лупало Наталія Дмитрівна, завідувачка бібліотеки СЗШ № 38. Тема її досвіду «Творчі форми та методи виховання у дітей інтересу до читання в освітньому просторі шкільної бібліотеки». Освітянська спільнота нашого міста вітає Наталію  Дмитрівну з перемогою у конкурсі!
 Лупало Наталія Дмитрівна  добросовісний,творчий знавець своєї справи. Її робота  спрямована на допомогу учням краще оволодіти програмовим матеріалом, розвивати культуру читання,сприяти формуванню національної свідомості. Вона надає постійну допомогу вчителям,акцентує увагу педагогів на нових методичних доробках щодо навчання й виховання школярів з орієнтацією на формування громадянських якостей та життєвих компетенцій.
Тож, бажаємо Наталії Дмитрівні подальшого професійного зростання та творчої наснаги!
http://metodkab-dgp.at.ua/news/nash_bibliotekar_peremozhec_oblasnogo_etapu_konkursu/2020-03-16-472

неділя, 15 березня 2020 р.

Всеукраїнський конкурс "Шкільна бібліотека - 2020"


     У теплі весняні дні вітаємо бібліотекаря КЗ «Середня загальноосвітня школа №38 ім.І.О.Секретнюка» Лупало Наталію Дмитрівну з призовим ІІІ місцем  у ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу «Шкільна бібліотека - 2020»  у номінації «Бібліотека – територія читання» . Тема роботи «Творчі форми та методи виховання у дітей інтересу до читання в освітньому  просторі шкільної бібліотеки».
     Ми Вами пишаємось і  беремо приклад!



субота, 7 березня 2020 р.

Прєктна діяльність КЗ СЗШ №19



STORITELLING :ЧИТАННЯ КНИГ- ЗАПОРУКА ЗДОРОВЯ
                                                                                               Книгу читай
                                                                                                  здоровя набирай
         Відповідно річного плану департаменту з гуманітарних питань чергове засідання Бібліотекознавчого лекторію відбулося 04 березня 2020 року  на базі СЗШ № 19. В засіданні прийняли участь бібліотекарі технічного ліцею, НВК № 3, 37, колегіуму № 16, гімназій № 8, 32, ліцеїв № 13, 15, спеціальної школи «Гармонія», СЗШ № 7, 10, 19, 23, 28, 34,35.
       Засідання проходило в форматі: «Моя історія лікувального читання».  Методист з бібліотечних фондів МК при ДзГП Заіка Н.І. в своїй stori «Бібліотерапія: книга лікує душу» відзначила, що книга – дуже індивідуальний «інструмент» впливу на особистість і за допомогою лікувального читання можна змінити уявлення про своє здоровя, адже читання книг є відмінним засобом для релаксації. Директор СЗШ № 19 Сухракова Л.Ф. на конкретних прикладах шкільного життя розкрила роль школи як комунікаційного центру здорового способу життя. Зацікавила учасників заходу презентація зав. бібліотекою СЗШ № 19 Адаменко А.М. «Книжкова аптека». Бібліотекарі з задоволенням декламували свої улюблені вірші та читали  уривки з прози, які пропонують послуги книготерапевтів  залежно від потреб, уподобань та емоційного стану. Доцільною для удосконалення методичної культури бібліотекарів стала доповідь зав. бібліотекою гімназії № 32 Тесленко Т.Ф. «Я – читач шкільної бібліотеки: коригуємо поведінку разом з книгою».
      ТОЖ ЧИТАЙМО! Учений Девід Льюїс відзначив: «Головне, що, захопившись змістом книги, людина розслабляється й забуває про всі неприємні думки».


Методист з бібліотечних фондів
МК при ДзГП                                                                                            Н.І.Заіка




вівторок, 3 березня 2020 р.

ПЕДАГОГІЧНИЙ БІБЛІОВУЛИК МОЛОДОГО БІБЛІОТЕКАРЯ



   28 лютого 2020 року на базі гімназії № 17 зібралися молоді бібліотекарі закладів загальної середньої освіти міста, щоб, поспілкувавшись з досвідченими колегами, поповнити свій методичний та педагогічний кейс.
   Методист з бібліотечних фондів МК при ДзГП Заіка Н.І. актуалізувала увагу молодих фахівців на інноваційних ідеях та проблематиці сучасної шкільної бібліотеки. Директор гімназії Мартиненко І.І. розкрила інноваційний потенціал бібліотеки закладу. На конкретних прикладах бібліотекарі обговорили успішні практики використання можливостей інтернет-технологій у роботі шкільної бібліотеки.           
    Зацікавив присутніх виступ  бібліотекаря СЗШ № 19 Адаменко А.М., представниці творчої групи ММО бібліотекарів шкіл міста, яка за допомогою презентаційних матеріалів розкрила алгоритм підвищення професійного рівня сучасного бібліотекаря. Бібліотекар гімназії № 17 Мельничук Т.В. наголосила, що бібліотекар сьогодення має володіти комплексом знань, які дозволять адаптуватися в інформаційному суспільстві. Тамара Володимирівна запропонувала імітаційну гру «Агент інформації - бібліотекар». Досвідчений бібліотекар СЗШ № 34 Штепенко В.П. звернула увагу молодих бібліотекарів на те, що бібліотекар повинен не тільки все знати, а й уміти все робити швидко й з естетичним смаком. Валентина Павлівна провела конкурс для молодих бібліотекарів з підібраних матеріалів «Книжкова закладка - аплікація».
   Педагогічний біліовулик молодого бібліотекаря досяг своєї мети : активізував інноваційний потенціал молодих фахівців бібліотечної справи.
                   
Информація з http://metodkab-dgp.at.ua/news/pedagogichnij_bibliovulik_molodogo_bibliotekarja/2020-03-03-463

неділя, 1 березня 2020 р.

Портфоліо


                                                Творчість,
                                                                       Праця,
                                                                                         Успіх.
ЗАІКА НІНА ІВАНІВНА
     Методист з бібліотечних фондів методичного кабінету при департаменті з гуманітарних питань Камянської міської ради, освіта – вища ( закінчила Харківський національний університет), кваліфікаційна категорія – вища, вчитель методист, академік Міжнародної академії культури, безпеки та екології здоровя, маю наукові друковані праці.
     В моєму розумінні методист – це фахівець, який має організаційні, аналітичні, творчі, дипломатичні здібності. Методисту притаманні – високий рівень культури, активність, комунікабельність, практицизм.
     Свою місію, як методиста з бібліотечних фондів,  вбачаю в активізації творчого потенціалу кожного бібліотекаря ЗЗСО, в підвищенні професійної кваліфікації шкільних бібліотекарів з урахуванням рівня їх компетентності, зацікавленості, потреб.
      Роботу свою люблю, пишаюся нею, бо вважаю, що успішне виконання завдань національної освіти значною мірою залежить від наполегливої праці організаторів методичної роботи – МЕТОДИСТІВ!  
         Дорогі мої бібліотекарі! Вважаю, що в партнерській взаємодії з вами ми зможемо значно підвищити рівень освіти в місті.

Патріотичний екскурс до Дня Гідності та Свободи

"Вони хотіли поховати нас, але не знали, що ми насіння" 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Це державне...