вівторок, 24 листопада 2020 р.

Патріотичний екскурс до Дня Гідності та Свободи


"Вони хотіли поховати нас, але не знали, що ми насіння"

21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Це державне свято було народжене самим життям у 2014 році й знаменує початок двох революцій, які відбулися в Україні у ХХІ столітті: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. Революція Гідності стала трансформаційним, героїчним і драматичним феноменом для України. Український народ довів свою відданість свободі, свою гідність.
Безпосередню участь у тих подіях брали більше 100 громадян нашого міста, серед яких Сергій Петренко, Олександр Залевський, Сергій Злючий, Максим Дорофєєв, Світлана Терейковська.
18 листопада 2021 року учні 10 класу (класний керівник Тетяна Залогіна) ліцею №13 (директор Людмила Єфремова), а також вчителька історії Ольга Михеєва зустрілися з учасниками Євромайдану  Володимиром Криворотенком та Костянтином Писаренком. 


Організатором зустрічі майданівців з молодим поколінням став Юнацький відділ Центральної міської бібліотеки ім. Т.Г. Шевченка. 
Чоловіки розповіли про початок протестів на Майдані у Києві, про організацію діяльності протестувальників, про допомогу волонтерів, простих киян. Дуже емоційним було  сприйняття ліцеїстами доповідання про жорстокість беркутівців відносно беззбройних учасників протесту, про жахливу винахідливість силовиків, які намагалися залякати звичайних людей. Школярі мали багато питань до гостей, і питання ці були не простими: "Що привело цих людей на Майдан?", "Чому люди не втекли, коли почалися вбивства або морози?", "До чого привів Майдан?", "Що розповідати про Революцію Гідності дітям, які народилися вже в новій Україні?" та інші. Володимир та Костянтин поділилися правдою й своїми поглядами на події семирічної давнини та їхніми наслідками.
Наприкінці зустрічі усі присутні переглянули відеоролик під Гімн Майдану, роздивилися фотографії, зроблені Володимиром Криворотенком та Костянтином Писаренком під час подій на Майдані Незалежності у листопаді 2013 року - лютому 2014 року.







Революція Гідності залишила глибокий визначальний і незабутній слід в історії та відкрила вікно можливостей до якнайважливіших змін в Україні - процесу декомунізації, розвитку громадянського суспільства, що потужно заявило про себе на Майдані у вигляді численних громадських ініціатив і волонтерського руху на розбудову війська і захист держави, подальших процесів трансформації посттоталітарного суспільства в демократичне.
Процес змін не завершено. Бо історія - штука не скороспішна. Коли ж завершиться - будуть і правильні рішення, і краще життя. Все в руках цих юнаків та дівчат.
(Використані матеріали газети "Любимый город")

Завідувачка бібліотеки ліцею №13                                       Ольга Громова







 

понеділок, 9 листопада 2020 р.

СЗШ №44


 Цікаво пройшов місячник шкільних бібліотек у 44 школі. Учням та педпрацівникам були запропоновані наступні заходи: буккросинг "Прочитав цікаву книгу - дай другу почитати", екогра-подорож "Казка вчить, як з природою дружить", екологічна акція "Одна пальчикова батарейка забруднює Землю на півстоліття", конкурс екомалюнків, екологічні подорожі, майстер-класи з природним матеріалом та ін.

Особливо школярам сподобалась екологічна подорож "Барви осені"


 

четвер, 5 листопада 2020 р.

СЗШ №25


 З 1 по 31 жовтня 2020 року в КЗ СЗШ № 25 пройшов  щорічний Міжнародний місячник шкільних бібліотек. 

Темою місячника цього року є глобальна екологічна криза. 

Найважливішим завданням шкільних бібліотек  стало виховання екологічної культури учнів. 




Протягом місяця в закладі, та в шкільній бібліотеці працювала екомайстерняПідсумком стала виставка, на якійпродемонстровані роботи учнів, та вчителів «Зелене царство в мудрому государстві».  





Всі роботи були виконані з природніх матеріалів: соломка, глина, гіпсшкірапапірсолоне тісто, тканина, бісер та інше, в різних техніках. 





Діти та дорослі з задоволенням, як виконували роботи, так і розглядали поробки інших, при кожному відвідуванні шкільної бібліотеки. 






Сподіваємосьщо завдяки таким заходам підвищується екологічна культура учнів  та більш відповідальне ставлення до захисту навколишнього середовища. 

 

Зав. бібліотекою          Дементьєва Наталія Євгеніївна 

Директор школи          Бесєдіна Ірина Євгеніївна 


Патріотичний екскурс до Дня Гідності та Свободи

"Вони хотіли поховати нас, але не знали, що ми насіння" 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Це державне...