субота, 31 жовтня 2020 р.

СЗШ №9

 


Екологічний дизайн

«Щоб книга жила довше»

Виготовлення закладок з паперу та з ниток, в техніці макраме.

Мета: спонукати дітей подбати  про те, щоб книга довше зберігала свій первісний вигляд і більш тривалий час була придатною для користування, збагачувати знання учнів про закладку для книг. Сформувати в учнів загальне уявлення про способи плетіння із ниток,  формувати вміння виготовляти закладки для книжок, відпрацьовувати вміння плести із ниток закладку; учити раціонально використовувати матеріали; розвивати творчі здібності, фантазію; виховувати охайність, старанність, самостійність виховувати бережливе ставлення до книжок.

Обладнання: кольорові нитки, кольоровий двосторонній папір, клей-олівець, ножиці,

 

Хід заходу.

Організаційний момент

Учні розсаджуються в читальному залі. Бібліотекар вітає учнів і розпочинає заняття.

Бібліотекар. Добрий день, діти!  Я вас рада вітати в нашій шкільній бібліотеці.

Давайте пригадаємо з вами правила користування книгою.

Правила користування книгою

1.     Брудними руками книжку брати не можна.

2.     Не можна загинати сторінки в книжці.

3.     Під час їжі не можна читати.

4.     Малювати на сторінках книжок не можна.

5.     Цікаве у книжці не можна виділити ручкою.

6.     Щоб знайти потрібну сторінку, потрібно користуватися закладкою.

 

Бібліотекар . Шановні учні, пропоную вам прослухати історію виникнення закладок.

 

 

Історія виникнення закладки

             Перші закладки з’явилися одночасно з появою самої книжки. Старовинні книжки довгий час були розкішшю та рідкістю. І щоб книжка зберігалася якнайдовше – користувалися закладками.

У XІІІст. з’явилися перші закладки із шкіри, пізніше із тканини та міцного паперу. Пізніше виготовляли закладки  - шовкові, вишиті, з портретами королів, з різними символами.

        У ХV-XVI ст. з’явилися закладки – регістри – у вигляді невеличкого язичка, який виступав за край книги.

    Пізніше з’явилися закладки зі стрічки, тасьми, прикріплені до книги, а ще пізніше – металева закладки, яка нагадувала скріпку.

Не обовязково йти в спеціальний магазин, щоб купити закладку для книги. Але можна зробити закладки для книжок власноруч, витративши на це трохи часу і фантазії, але отримавши внаслідок ексклюзивні й красиві вироби. Варіантів виготовлення закладок безліч. Але ми сьогодні з вами будем робити закладки-кутики та з ниток, в техніці макраме.

Отже, закладки для книги – зовсім проста річ, але водночас необхідна і надзвичайно корисна. По-перше, вона робить для нас читання зручним і дозволяє швидко знайти місце, на якому ми зупинилися попереднього разу. По-друге, вона дає можливість книзі залишатися новенькою, гарною та довгий час придатною для користування.

Діти, а хто з вас знає, як можна зробити закладки для книг? (Заслуховують розповіді 2-3 учнів).  Так, іноді закладкою може стати будь-яка листівка і календарик та паперова смужка. Але ми сьогодні з вами будемо створювати креативні закладки власноруч, які стануть чудовою прикрасою улюбленої книги чи підручника!

Пропоную вашій увазі декілька технік та способів, використовуючи які можна створювати чудові та корисні закладки для оздоблення будь-якої книги!

Закладки-кутики

Для того, щоб зробити яскраву закладку-кутик, не потрібно мати спеціальні матеріали чи володіти особливими навичками. Можна обійтись навіть без використання клею та ножиць, адже закладка виготовляється шляхом простого складання паперу.

Принцип виготовлення закладки-кутика

Відповідно, для роботи знадобляться декілька кольорових аркушів формату А4, олівці або маркери для оформлення, ну і, звісно, трошки уяви!

Отримана фігура – готовий шаблон-кутик. Залишилося тільки його прикрасити. А ось тут у дітей є можливість виявити власні творчі здібності повною мірою!

До трикутничка можна приклеїти вушка, зуби, очі, крила чи розмалювати його. Таким чином звичайний паперовий кутик може перетворитися на казкове створіння, чудернацьку тваринку чи героя у любленого мультфільму.

Закладки-плетіння (для учнів, які відвідують гурток макраме «Чарівний вузлик»)

Підсумок заняття.

Бібліотекар. Любі діти! Я сподіваюсь, що сьогоднішнє заняття не проминуло для вас даремно. Ви сьогодні були такі молодці, так гарно попрацювали.  У вас вийшли такі гарні закладки для книг. Ви можете користуватися ними, читаючи улюблені книги. А можете подарувати рідним або друзям. Головне, щоб ці закладки були в роботі, щоб ними користувалися ті, хто дружить із книгою. До наступних зустрічей в нашій бібліотеці. До побачення!

Заняття закінчується.



Майстер клас “Щоб книга жила довше”

(виготовлення книжкових закладок)



Плетіння закладок технікою макраме



Учні гуртка «Чарівний вузлик»


Немає коментарів:

Дописати коментар

Патріотичний екскурс до Дня Гідності та Свободи

"Вони хотіли поховати нас, але не знали, що ми насіння" 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Це державне...