вівторок, 27 жовтня 2020 р.

Тепер і наш ліцей у книговороті!

Зараз у світі модно читати, читати багато, читати якісну літературу, читати і… ділитися прочитаними книжками. Щоб книги не залежувалися на полицях, читачі «звільняють» їх для інших людей – це називається буккросинг.
Як це тепер відбувається у ліцеї №13 (директор Єфремова Л.С.)? Ми зробили красиві і зручні полички вільного доступу до книжок, наповнили їх художніми творами, енциклопедіями, журналами, альбомами. Кожний член нашої шкільної родини може взяти з цих поличок книгу, що його зацікавила, прочитати й покласти на те саме місце («звільнити» книгу для іншого).
Тут є література для усіх вікових категорій читачів, різноманітної тематики та напряму.

Щоб полички не спустошувалися (адже любителів почитати дуже багато), можна принести сюди свої вже прочитані книги замість тих, що хочеться взяти. На цьому й засноване явище буккросингу: ви добровільно берете або приносите літературу, читаєте стільки часу, скільки потрібно саме вам, нікому не звітуєте, не чекаєте в черзі.

Але є й певні неписані правила:

- користуватися літературою акуратно,

- замість книжки, яку взяли почитати, покласти іншу,

- не вимагати книжки в інших читачів,

- пильнувати за порядком на поличках,

- не шкодити тим, хто не повернув книжку, адже це добровільний процес.

В Україні існують різні види буккросингу. Зокрема, за всіма правилами, потрібно зареєструватися на сайті www. Bookcrossing-ua.at.ua, там же варто зареєструвати книгу, їй одразу надають серійний номер із спеціальними наклейками. Далі потрібно «забути» книгу у громадському місті (кафе, барі, готелі чи парку). На книзі є напис «ця книга не загублена, заглянь всередину», а всередині – інструкція для того, хто її знайшов. Той, хто знайшов, теж має зареєструватися на сайті і вказати місце, де він знайшов книгу. Так можна простежити маршрут, яким рухається книга.

Запрошуємо всіх до нашого читацького куточка!

Зав. Бібліотекою Ольга Громова.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Патріотичний екскурс до Дня Гідності та Свободи

"Вони хотіли поховати нас, але не знали, що ми насіння" 21 листопада в Україні відзначається День Гідності та Свободи. Це державне...